- מכלומ
- מי אנחנו

מכלומ
עיצוב חידושני* בר-קיימא (חידושני: חידוש וחדשני)
ב'מכלומ 'אנו מתמקדות במתן פתרונות לפסולת, תוך עיצוב ריהוט לבית ולמשרד.
אנו עובדות בשיתוף עם מעצבי מוצר לפיתוח קוי מוצרים שונים, בהתאם לפסולת הנערמת בארץ (עץ, שקיות פלסטיק, קרטונים ועוד). המיזם פועל בישראל ובגרמניה, בשיתוף פעולה עם רשויות מקומיות ואירגונים סביבתיים. איסוף החומר, מיונו וכל תהליכי הייצור נעשים מקומית.
פסולת כחומר גלם מהווה חומר מורכב לעבודה ולהפיכתו לתהליך ייצור סדרתי. ב'מכלומ' בחרנו להתמודד עם אתגר זה, לפתח תהליכי עבודה עם פסולת מגוונת, ובכך לתת מענה לפסולת שכיום מוטמנת ומרעילה את הסביבה. העיצובים שנבחרים להכנס לתיק המוצרים של 'מכלומ' מותאמים לייצור סדרתי, ובכך נותנים מענה רציף לטיפול בפסולת. המוצרים מהווים פתרונות לשימוש חוזר בחומר שסיים את שימושו הנוכחי, ועל ידי כך תורמים להפחתה במקור של פסולת ולהקטנת צריכת משאבים חדשים. עם המוצרים שלנו, אנו מעצבות תערוכות, חנויות וחללים מסחריים, בהתאם לעיצוב הפנים ודרישות מיוחדות.

'מכלומ' צמח מתוך רצון לעורר שינוי חברתי סביבתי דרך עיצוב.
חשבנו, איך ניצור מוצר, מבלי להוסיף פסולת לסביבה, ואף תוך נסיון לצמצם את הפסולת המיוצרת כיום?
חברנו למעצבי מוצר והצבנו בפניהם אתגר עיצובי – שימוש בפסולת והפקת מוצר חדשני ושימושי. שיתופי פעולה אלו הניבו את שני המוצרים הראשונים שהשקנו – מדפי 'פרנק' ומערכת 'יחדיו'. שני המוצרים משתמשים בפלטות עץ שנאספות ברחובות העיר גבעתיים; שתיהן מערכות מודולריות – מוטיב המוסיף לאופי האקולוגי שלהן, נותן אפשרויות לשימושים שונים במוצר יחיד, ומאריך את חיי המוצר